O nás

EDITORS on IBC Amsterdam – AVID Media Composer

Accelerate storytelling with the tools embraced by top movie & TV editors.

#Avid at #IBCShow | Media Composer

Media Composer — Accelerate storytelling with the tools embraced by top movie & TV editors. #Avid at #IBCShowavid.com/ibc

Posted by Avid on 9. september 2016

Sme team kreatívnych ľudí bez hraníc…

EDITORS                                                                                                                                   je zoskupenie viacerých firiem, vyprofilované tak aby boli schopné pokryť potreby trhu v oblasti služieb, v ktorej sa pohybujeme, teda produkcie a realizácie TV projektov, filmu, reklamy, organizovaniu hudobných podujatí a obchodovaniu s profesionálnou audiovizuálnou technikou.

Tvoria ho firmy Stephen, Broadcast Technologies Company, Creasolutions.eu a eS-Line.

Primárnym názvom EDITORS chceme poukázať hlavne na kvalitu postprodukcie ako takej špeciálne strih obrazu ako aj pomoc a poradenstvo v tejto oblasti ale aj profesionálny multikanálový Audio a Video záznam určený pre ďaľšiu postprodukciu a jej najefektívnejšie spracovanie ako aj produkciu v oblasti TV, reklamy a filmu.

STEPHEN – vznikla v roku 1999. Zakladateľ Štefan Bohunický je dnes už legendou v Česko-Slovensku v oblasti zvukového masteringu. Pracoval dlhé roky v Československej televízii ako zvukový majster, ktorý mal na starosti tie najzložitejšie projekty ako Bratislavské hudobné slávnosti, Jazzové dni, Bratislavská Lýra a všetky veľké hudobno-zábavne programy ČSTV, filmy a relácie kde sa jednalo hlavne o náročne zvukové hudobné spracovanie, záznam a mixáž. Externe pôsobil po celom svete ako zvukový majster a supervízor v mnohých známych štúdiách, televíziách a koncertných sálach. Venoval sa prevažne vážnej hudbe a jazzu, spolupracoval s najslávnejšími tenormi a opernými divami, s tými najväčšími hudobnými telesami a s obrovskou plejádou osobnosti z oblasti vážnej a populárnej hudby, hercami, moderátormi ako aj ďalšími ľuďmi so samotného “show biznisu” u nás a v zahraničí. Pracoval na rôznych muzikáloch spomeňme európsko-americkú filmovú koprodukciu Alibaba kde účinkoval napr. Engelbert Humperdinck.

Jeho meno je zárukou kvality a je naozaj pojmom.

Firma STEPHEN sa od začiatku venovala podobným projektom, jej hlavnou činnosťou bolo zabezpečiť  audiovizuálnou technikou ako aj profesiami televízne show, relácie, filmy, reklamne spoty a pod. Produkciu, natáčanie, post-produkciu a ostatné činnosti na Slovensku ale aj v zahraničí. Gro spolupracovníckov sú umelci a technickí pracovníci na báze externej spolupráce (takto funguje každá produkcia).

Je dodávateľom profesionálnej audiovizuálnej techniky a výhradným zástupcom niektorých značiek. Spravujeme a vybudovali sme kompletné pracoviská pre spoločnosť GOOD TV hlavného producenta relácie – Milujem Slovensko. V súčasnosti dodávame post-produkčné strihové pracoviská pre firmu DIGI TV.

Pre firmu od začiatku pracujem aj ja Štefan Bohunický jr. v odvetví zameranom na televíznu a filmovú post-produkciu, strih, záznam a profesionálnu techniku, školil v tejto oblasti a “vychoval“ mnohých ďalších dnes už úspešných odborníkov.

Aktuálne sa venujeme výrobe najväčších SHOW na Slovensku ako je Milujem Slovensko, Uhádni môj vek, v súčasnosti natáčame show – Čo ja viem – štvrtá séria, záznam relácií Nikto neje dokonalý, V siedmom nebi a mnohé ďalšie. Sme partnerom všetkých troch celoplošných TV v oblasti produkcie, post-produkcie show, relácií, seriálov ako aj spotov. Vyrábal sa u nás seriál Rodinné záležitosti pre TV JOJ.

REFERENCIE                                                                                                                           Naše projekty pre zahraničné ako aj domáce TV a produkcie – RTVS, TV JOJ, TV Markíza                                                                                                  (Produkcia, kompletná zabezpečenie výroby, záznam, post-produkcia, strih, zvukové študio alebo aj grafika-animácie a grading):

Koncert troch tenorov pod pyramídami v Gíze – Egypt

Koncerty Slovenskej filharmónie, Viedenskej filharmónie, Európskeho symfonického orchestru a ďalšie

Obrovské množstvo dokumentárnych filmov pre naše a zahranične TV.

Reklamne spoty pre agentúry u nás a zahraničí.

Zabezpečenie spravodajských spotov.

Nahrávali, natáčali alebo supervízovali sme u nás, v ČR, Nemecku, Rakúsku, USA, Rusku, Karibiku, na Filipínach, Honk Kongu, Taiwane, Čine, Francúzku, Holandsku, Veľkej Británii, Taliansku, Egypte, Jordánsku, Južnej Afrike a v mnohých ďalších krajinách.

Odovzdávanie cien Slovak Gold.

Produkovali sme imidžové tanečné videá pre Extravadansu, točené vo veľkom štýle na RED filmové kamery, výsledok sú moderné klipy konkurencie-schopné na západnom trhu.

Spolupracovali sme na mnohých Amerických (hollywoodskych) produkciách realizovaných u nás.

z TV spomeňme aspoň nasledovné:

Vyvolení 1 a 2                                 – show – TV JOJ

Hľadá sa super modelka          – show – TV JOJ

Hviezdy na ľade                            – show – TV JOJ

Mr. Bombastik                               – show – Markíza

V mene zákona                             – seriál – Markíza

Domov sladký domov               – relácia – TV JOJ

V siedmom nebi                           – relácia – TV JOJ

Zmena chutí                                   – relácia – Markíza

Domov na kľuč                              – relácia – Markíza

Skvelý deň                                       – relácia – Markíza

Hotel Paradise                              – show – TV JOJ

Miss Slovensko                             – show – RTVS aj TV JOJ

Dr.Ema                                               – seriál- TV JOJ

Ochrancovia                                   – seriál – TV JOJ

Rodinne záležitosti                     – seriál – TV JOJ

Celebrity camp                             – show – TV JOJ

Move up                                            – show – TV JOJ

Neskoro večer                               – show – RTVS

Nikto nie je dokonalý                  – show – RTVS, aktuálne už tv joj

ČS Superstar                                  – show – Markíza

ČeskoSlovensko má Talent    – TV JOJ – 4 série

Milujem Slovensko                      – RTVS – všetky série

Čo ja viem                                        – RTVS – všetky série

+ obrovské množstvo kultúrnych podujatí u nás a v zahraničí.

Vlastníme veľké technické zázemie, postprodukčné pracoviská AVID s tou najmodernejšou dostupnou technológiou, zvukové pracoviská. Spolupracujeme so všetkými agentúrami, televíziami, obrazovými, grafickými, zvukovými štúdiami, pracujú pre nás ti najlepší odborníci v oblasti TV, filmu a profesionálnej audiovizuálnej techniky ako takej. Sme schopní zabezpečiť akúkoľvek produkciu na kľuč od veľkých show až po hranú tvorbu. Máme za sebou dlhoročné pôsobenie snáď vo všetkých spoločnostiach tohto zamerania a TV u nás, zároveň sme pracovali pre veľa zahraničných médií. Na Slovensku sme robili snáď všetky veľké SHOW čo sa tu kedy robili, seriály, filmy a pod., spolupracovali sme z režisérmi na celom mediálnom trhu u nás a aj        v zahraničí. Tieto programy sme sa snažili doviesť k obrazovej dokonalosti, vystavať vždy celú reláciu a zároveň ju posunúť a aj vymyslieť technologicky.

Robíme produkciu a sme schopní zastrešiť kompletnú post-produkciu, strih, grafika-animácie aj zvukové práce.

Postupne k sebe sťahujeme tých “naj“ strihačov u nás, nech sme schopní ponúknuť bezkonkurenčné prostredie. Pracujú s nami aj grafici takže to máme prepojené aj s grafikou a animáciami.

Podarilo sa nám etablovať na trhu špeciálny viac-kanálovy HD VIDEO + digital/analog AUDIO záznam pre tie najväčšie TV SHOW. Nahratý záznam je synchrónny s TC (timecode) a okamžite ho je možné strihať v akomkoľvek strihovom programe.

Takže vyrábame vlastne všetky veľké SHOW ktoré sa tu dnes natáčajú.

Štefan Bohunický jr.                                                                                                           EDITORS